Info o vakoch - Sedacie vaky Lubi - Kvalitný sedací vak za rozumnú cenu

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Info o vakoch

Info o vakoch

Sedacie vaky sú vyrobené z dvoch typov veľmi kvalitných materiálov.

Prvým je Polyester, ktorý je využívaný v oblastiach, kde sa vyžaduje odolnosť v záťažových situáciách, ako sú turistika, alebo horolezectvo. Z vnútornej strany je na ňom nanesená tenká vrstva syntetickej gumy, čo spôsobuje, že vak je vodeodolný. Polyester sa ľahko očisťuje, pri silnejšom zašpinení sa odporúča použiť saponátový prípravok, pri veľmi silnom zašpinení sa osvedčil prípravok vyrobený za účelom odstraňovania škvŕn, ako napr. Vanish. V prípade, že by vám vyhovoval vak, z ktorého by sa dal zvliekať obal, ktorý by bolo možné vyprať, máme v ponuke dvojobalové modely, kde je polystyrénová náplň vo vnútornom tenšom obale z netkanej textílie a vonkajší obal sa dá podľa potreby zvliecť.

Druhým typom obalu je obal vyrobený z ekokože, ktorý je mimoriadne príjemný na sedenie. Je vláčny a zároveň dosť pevný, aby vydržal aj vačšiu záťaž. Ekokoža je takisto veľmi vďačná na údržbu, čistí sa mimoriadne ľahko. Ekokoža je takisto vodeodolný materiál.

Oba typy obalov sú vhodné na interiérové a aj exteriérové použitie. Vaky by mali zniesť váhu do cca. 150 kg. Neodporúča sa ale dospelým osobám sadnúť si do nich prudko, alebo a ne skočiť. V tom prípade sa vyvinie tlak podstatne vačší, ako pri štandardnom sedení. Takisto by sa v ich blízkosti nemalo manipulovať z ostrými, hlavne kovovými predmetmi.

Vak je naplnený miliónmi polystyrénovými guličkami, ktoré sa tvarujú podľa polohy tela. Dá sa povedať, že presne kopírujú tvar a polohu tela, ktoré na ňom spočíva. Takto dokáže ľudské telo dokonale relaxovať, lebo všetko svalstvo a aj kosti sú uvoľnené. Zároveň je to aj zdravý spôsob sedenia odporúčaný lekármi. Granulát je vyrobený z vysokokvalitného polystyrénu EPS, ktorý spĺňa aj tie najvyššie hygienické normy a je využívaný aj v potravinárskom priemysle. Neodporúča sa manipulácia malými deťmi, mohlo by dôjsť k jeho vdýchnutiu.

Vak sa skladá z dvoch zipsov. Vnútorný je štandardný zips, pod ktorým je samotná polystyrénová náplň. Nad ním je ešte tzv. krycí suchý zips, ktorý ho chráni a prekrýva a tak zároveň pôsobí esteticky.

Na vaky sa vzťahuje štandardná 24 mesačná záruka.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky